W jaki sposób zamienić zwykły obiad na zbilansowany posiłek?

W jaki sposób zamienić zwykły obiad na zbilansowany posiłek?


Każdy człowiek doskonale wie, jak wygląda klasyczny obiad spożywany regularnie przez polskie rodziny. W przeważającej większości zjadamy go w trakcie dni wolnych od pracy. Chodzi oczywiście o kotleta schabowego serwowanego z ziemniakami i kapustą zasmażaną. Na nieszczęście, taki posiłek ma w sobie bardzo dużo kalorii, z tego względu nie należy go spożywać, jeśli podliczamy kalorie.

Czytaj całość

Jak skutecznie pozbyć się trądziku?

Jak skutecznie pozbyć się trądziku?


Często występujące zmiany na skórze, jakimi jest trądzik, mogą dopaść nas w niemalże każdym wieku. Niestety spora rzesza doktorów mylnie postrzega, iż jest to przypadłość występująca wyłącznie u osób w wieku dojrzewania. Problem z trądzikiem może wystąpić u każdego, dobrze jest więc wiedzieć, jakimi sposobami efektywnie go leczyć.

Czytaj całość

Trudne zrzucanie zbędnych kilogramów

Trudne zrzucanie zbędnych kilogramów


Osobom, które ani razu w życiu próbowały zrzucić zbędnych kilogramów, zdaje się być, że nie jest to nic trudnego. Przecież dieta odchudzająca w zestawieniu z aktywnością fizyczną po prostu musi dać widoczne efekty. Z jakiego powodu zatem w przypadku niektórych ludzi, pomimo wysiłków, tak się nie dzieje? Przyczyny mogą być oczywiście różne, przykładowo nieodpowiednio dobrana dieta, najzwyczajniej nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia a także uprawiana dziedzina sportowa, który wcale nie spala kalorii czy też powoduje problemy ze zdrowiem. 

Czytaj całość

Sprawdzaj swoją wagę

Sprawdzaj swoją wagę


Nadwaga została już nazwana jedną z głównych przypadłości XXI wieku. Niehigieniczny tryb życia, brak aktywności fizycznej, nieodpowiednia dieta oraz stres potrafią w destrukcyjny sposób oddziaływać na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

Czytaj całość

Jak współcześnie leczy się alkoholizm?

Jak współcześnie leczy się alkoholizm?


Alkoholizm to okropna choroba o charakterze także psychicznym, która zaczyna się zwykle niewinnie - bo też nie każdy, kto raz na jakiś czas wypije sobie piwko lub wybierze się na zakrapianą imprezę zostaje od razu alkoholikiem. Jest to fakt, ale w przypadku uzależnieniem od alkoholu mamy do czynienia z ewidentnym brakiem silnej woli, umiejętności powstrzymania się od picia w nieodpowiednim momencie, a wypicie lampki dobrego trunku do obiadu nie może się skończyć tak niewinnie - osoba wpadająca w alkoholizm pije do momentu, aż zdoła zasnąć.

Czytaj całość

Poprzednie Nowsze wpisy

Starsze wpisy Kolejne