W jaki sposób zamienić zwykły obiad na zbilansowany posiłek?

W jaki sposób zamienić zwykły obiad na zbilansowany posiłek?

Każdy człowiek doskonale wie, jak wygląda klasyczny obiad spożywany regularnie przez polskie rodziny. W przeważającej większości zjadamy go w trakcie dni wolnych od pracy. Chodzi oczywiście o kotleta schabowego serwowanego z ziemniakami i kapustą zasmażaną. Na nieszczęście, taki posiłek ma w sobie bardzo dużo kalorii, z tego względu nie należy go spożywać, jeśli podliczamy kalorie. Na szczęście da się spokojnie zamienić ten posiłek w dietetyczny obiad. w jaki sposób więc można to zrobić?

Na samym początku zajmijmy się kotletem schabowym. Na jego indeks kaloryczny spory wpływ posiada panierka, która przyjmuje tłuszcz niczym gąbka. Warto z niej koniecznie zrezygnować. Wymieńmy także zwyczajny schab na mięso z drobiu, które zawiera mniejszą ilość kalorii i zawiera sporo białka. Podsmażmy je na niewielkiej ilości oleju lub na specjalnej patelni wykonanej. Nie trzeba obtaczać mięsa w żadnej panierce. Zamiast tego obficie przyprawmy je ostrą papryką i pieprzem. Teraz przejdźmy do gotowania ziemniaków. Musimy je oczywiście ugotować. Wbrew obiegowej opinii takie gotowane ziemniaki wcale nie mają dużo kalorii. To jedynie masło, które do nich dodajemy, wpływa na nie niekorzystnie. Zrezygnujmy zatem z tego tłuszczu, a zamiast tego obsypać ziemniaki świeżym koperkiem. Przygotujmy także sałatkę ze świeżych warzyw. Wykorzystać w tym celu można sałatę, pomidory, ogórki oraz szczypiorek. Taka sałatka będzie źródłem wartościowych witamin i związków mineralnych.

W przypadku gdy przygotujemy sobie właśnie taki lekkostrawny obiad, to z pewnością zaspokoimy swoje kubki smakowe. Dodatkowo, zjemy niewielką liczbę kalorii, zatem posiłek nie wpłynie niekorzystnie na naszą dietę.