Szybko zrzuć świąteczną nadwagę - dieta Dukana

Święta i towarzyszące im obżarstwo może dokonać, że nasze duże fałdy wokół brzucha rozszerzą się o kilka centymetrów. To powód, dla którego warto okazać przezorność i przed świętami Bożego Narodzenia pomyśleć, jaką dietę zastosować, by najszybciej i najlepiej usunąć skutki obżarstwa.


Wartą zastanowienia propozycją jest jedzenie opracowany przez Dukana. Dietetyczna książka kucharska zajmująca się tą dietą poleci, aby jak najbardziej ograniczyć z spożywanie chleba. Zamiast niego trzeba skupić się na dostarczaniu organizmowi wielu składników wysokobiałkowych. Uczciwie przestrzegając do zaleceń tej diety bardzo szybko widać znaczny spadek kilogramów. Dodatkowo struktura planu żywieniowego Dukana upraszcza wyrobienie nowych nawyków żywieniowych, co pozwoli uniknięcie efektu wracających kilogramów. Ale, aby nie było zbyt kolorowo, dieta Dukana ma też kilka poważnych wad. Po pierwsze jest dosyć obciążająca dla organów. Korzystając z niej przestaje się dostarczać organizmowi potrzebnych składników odżywczych i witamin i soli. Po drugie, reakcje na dietę są najróżniejsze i zależą od organizmu danego człowieka. W niektórych przypadkach możliwe jest nawet utrata przytomności i zapadnięcie w śpiączkę. Dlatego zaufane źródła ostrzegają, aby dietę Dukana wykorzystać najwięcej dwa razy w życiu.

Po świątecznym objadaniu się warto zastanowić się nad tym jak pomóc sobie w schudnięciu. Wybór odpowiedniej diety na pewno w tym pomoże. Należy jednak wybierać z głową, gdyż skutki złej decyzji mogą nieść za sobą dość nieprzyjemne konsekwencje w postaci problemów zdrowotnych.