Dieta kopenhaska - sposób na płaski brzuch

Szczupła figura to marzenie wielu kobiet. Płaski brzuch przyciąga wzrok mężczyzn. Jednak nie każda kobieta uzyskuje ten efekt bez wysiłku. Niektóre obdarzone przez matkę naturę trochę wolniejszym metabolizmem mają problemy z utrzymanie odpowiedniej wagi. Aby im pomóc stworzono dietę kopenhaską.


Dieta ta to bardzo restrykcyjny i wymagający plan żywieniowy. Polega on na ścisłym przestrzeganiu pór posiłków i piciu przynajmniej dwóch litrów wody dziennie. Każda dietetyczna książka kucharska zajmująca się dieta kopenhaską poleci jedzenie jak największej ilości zieleniny. Jednakże dieta ta jest przeznaczona tylko dla osób absolutnie zdrowych. Dodatkowo nie może trwać dłużej niż trzynaście dni. Później przestrzeganie się staje się niebezpieczne dla zdrowia. Jej zaleta jest to, że większość posiłków wchodzących w jej skład jest wyjątkowo łatwych do wykonania. Dodatkowo  ubytek kilogramów osiągany dzięki diecie kopenhaskiej jest szybki oraz bardzo łatwy do zauważenia. Pomaga ona usprawnić przemianę materii i zmienić nawyki żywieniowe. Niestety jest ona tez uboga w składniki odżywcze i witaminy co czyni ja obciążająca dla organizmu. Często występuje też efekt jo- jo. 

Marzenie o szczupłej figurze nie jest wcale nieosiągalne dla osób o słabej przemianie materii. Wybór odpowiedniej diety pozwoli na urzeczywistnienie go i cieszenie się piękną sylwetką. Należy jedynie pamiętać, że dieta to nie zabawa i stosowanie jej bez konsultacji u dietetyka, może spowodować poważne konsekwencje zdrowotne.