Co zjeść na kolację podczas diety?

W trosce o utrzymanie zgrabnej figury zazwyczaj rezygnujemy ze spożywania kolacji. Na przekór popularnej opinii, zachowanie to jest niewłaściwe i często przyczynia się nie do zrzucenia wagi, lecz wręcz do jej zwiększenia. Kolacja jest bowiem tak samo ważnym posiłkiem jak na przykład obiad czy drugie śniadanie. omijanie jej niejednokrotnie może prowadzić tylko do zwiększenia nadwagi, braku możliwości schudnięcia albo do istotnego osłabienia metabolizmu.


Należy zatem pamiętać, iż lekka kolacja jest bardzo istotnym posiłkiem. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, z których produktów powinna się ona składać, aby przyczyniła się ona do ubytku wagi oraz utrzymania zgrabnej sylwetki. Odchudzając się, nie powinno się jeść podczas swego ostatniego posiłku danego dnia węglowodanów. Dobra kolacja na diecie odchudzającej powinna więc być złożona jedynie z warzyw i z produktu białkowego.

Przyrządzanie dietetycznej kolacji z tych składników nie jest jednak trudne. Można bowiem zjeść wieczorem prostą sałatkę w stylu śródziemnomorskim i odtłuszczony serek wiejski, albo też zrobić jajecznicę z dwóch jajek smażonych na kilku kroplach oliwy i sałatkę z pomidorów. Dobrym wyborem na wieczorny posiłek będzie również ryba - warto jednak mieć na uwadze, by nie była tłusta. Niewskazane jest więc jedzenie takich ryb jak śledź, łosoś czy też tuńczyk w oleju lub też halibuta - trzeba zastąpić je na przykład chudym pstrągiem czy tuńczykiem, ale w sosie własnym. Warto także postarać się codziennie jeść inny produkt białkowy na kolację, żeby dostarczyć sobie jak najwięcej niezwykle ważnych, różnorodnych witamin i składników mineralnych.