Tomografia stożkowa

Tomografia stożkowa


Zrobienie tomografii stomatologicznej, czasem bywa niezbędne, w trakcie leczenia chirurgicznego zęba, również w rozbudowanej kuracji implantologicznej. Tak skrupulatna kontrola, umożliwia zbadanie kondycji szczęki oraz żuchwy, a także wszystkich zębów. Nie powinno być wobec tego zmartwień, bo tomografia stożkowa, to jedno z bardziej precyzyjnych w gronie diagnoz stomatologicznych w kategorii prześwietleń narządu gębowego.

Czytaj całość

Jak powinna wyglądać zdrowa dieta

Jak powinna wyglądać zdrowa dieta


Dieta, czyli sposób naszego odżywiania bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Życie w biegu zazwyczaj nie pozwala na spożywanie systematycznych i pełnowartościowych posiłków tak więc nasza dieta jest daleka od tej prawidłowej/zdrowej.

Sporo z nas tak naprawdę nie ma pojęcia co kryje się pod hasłem zdrowa dieta.

Czytaj całość

Jak chudnąć?

Jak chudnąć?


Jak stracić na wadze? Takie pytanie stawia sobie mnóstwo z nas w momencie, gdy orientujemy się, że nasza budowa ciała pozostawia sporo do życzenia. Dodatkowe kilogramy wpływają z reguły negatywnie na nasz stan psychiczny. Nasze poczucie własnej wartości potrafi w takiej sytuacji ucierpieć. Tyczy się to przede wszystkim kobiet, które niezwykle dużą wagę przykładają do swojej figury. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Odpowiedź na to pytanie jest zaskakująco banalna.

Czytaj całość

Alergia na mleko

Alergia na mleko


Kiedy byliśmy mali nasze mamy pilnowały byśmy pili mleko, które - jak wiemy - jest źródłem wielu witamin. Okazuje się jednak, że nie wszystkim mleko służy. Niektórzy z nas mogą być na nie uczuleni.

Czytaj całość

Przepisy na dietetyczną kolację

Przepisy na dietetyczną kolację


Znasz zasady jakimi kierować się podczas komponowania kolacji tak by była zdrowa i niezbyt kaloryczna jednak nadal nie masz pomysłu na gotowe dania? Podpowiemy Ci kilka propozycji. 

Czytaj całość

Poprzednie Nowsze wpisy

Starsze wpisy Kolejne