Najlepsze smarowidła na łagodną postać trądziku

Najlepsze smarowidła na łagodną postać trądziku

Łagodna odmiana trądziku pojawia się obecnie u dużej grupy osób. Dawniej była to zwyczajna oznaka okresu pokwitania natomiast obecnie bardzo często występuje również u ludzi starszych. Często wysypka trądzikowa występuje po nadmiernym spożyciu słonych, ostrych albo tłustych potraw oraz u kobiet w stanie błogosławionym lub przed menstruacją. Aby zapobiec trądzikowi wyżej wyszczególnionych potraw trzeba unikać. Żeby wyleczyć wypryski możemy w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w specjalistyczne kosmetyki. Ale jeśli to nie pomaga, to co jeszcze warto uczynić?

Przede wszystkim można zdobyć w punkcie aptecznym maść przeciw trądzikowi. Obecnie na całe szczęście dostać można bez najmniejszego problemu wiele maści bez recepty. Wśród nich szczególnie poleca się maści sterydowe lub z antybiotykiem, jednak należy pamiętać, że ze względu na liczne skutki ubocze nie powinniśmy ich używać przy łagodnej odmianie trądziku.

Dobrze jest z kolei przemyśleć zakup łagodnej maści ziołowej. Jest ona naturalna, charakteryzuje się niewielką ilością skutków ubocznych, co czyni ją szczególnie bezpieczną.

Następną zalecaną maścią w przypadku łagodnego trądziku są maści posiadające w swym składzie kwas salicylowy, które przyspieszają regenerację naskórka.

Dermatolog może nam także zalecić maść z dodatkiem siarki, która ma przede wszystkim działanie przeciwłojotokowe i przeciwzapalne. Zwykle taką maść przygotowuje farmaceuta.

Warto również zastosować maść cynkową, która szczególnie dobrze wysusza wszystkie krostki.

Niezmiernie często stosowane są także maści zawierające witaminę A, które szczególnie dobrze regenerują skórę i powodują złuszczanie się naskórka oraz pomagają w redukcji blizn i przebarwień.

Na sam koniec warto podkreślić, że, choć wiele maści dostępnych jest bez recepty, warto wybrać się do lekarza, aby ten dobrał najlepszy środek na naszą postać trądziku - wówczas szybko da się pozbyć męczącego problemu jakim są krosty nie tylko chwilowo ale na dłużej.