Małokaloryczne przekąski

Małokaloryczne przekąski

Któż z nas nie ubóstwia łakoci! Uwielbiamy po nie sięgać by naprawić sobie humor, w czasie spotkań z przyjaciółmi czy oglądania telewizji, aczkolwiek chociaż jest to przyjemne, tego typu nawyki są niezwykle niezdrowe. Nadwyżka cukru, tłuszczu i kalorii, których pełne są klasyczne desery, może przyłożyć rękę do nadwagi, cukrzycy lub schorzeń mięśnia sercowego. Czy to oznacza, że powinniśmy doszczętnie zrezygnować z deserów? Bezsprzecznie nie! Poniżej szereg wskazówek, jak przyrządzić dietetyczne desery.

Oparciem powinno być ograniczenie cukru. W jaki sposób to zrobić? To proste. Cukier możemy niewyobrażalnie łatwo substytuować poprzez zastosowanie ekologicznych słodzików, takich jak dla przykładu stewia lub ksylitol. Stewia to roślina wywodząca się z Ameryki Południowej, która niezwykle zasobna jest w glikozydy. Nie są one trawione przez ludzi, więc mimo tego, że stewia jest prawie kilkaset razy bardziej słodka niż cukier, nie ma niszczycielskiego oddziaływania na nasz organizm. Ksylitol to ekologiczny cukier pochodzący z brzozy, przez wzgląd na swoje działanie przeciwpróchnicze używany w produkcji gum do żucia.

Pamiętajmy dodatkowo żeby zastąpić bitą śmietanę naturalnym jogurtem. Podstawą zdrowych, dietetycznych przekąsek może być bez dwóch zdań kasza jaglana, która doskonale sprawdzi się do pieczenia ciast.

Innym intrygującym produktem, który możemy wykorzystać do przygotowania dietetycznych deserów jest tapioka. To roślina z Ameryki Południowej, która niesamowicie sprawdzi się do sporządzenia różnorodnych musów i puddingów.

Jak widać, dieta nie musi wskazywać kompletnej rezygnacji z deserów, trzeba je raptem prawidłowo przyrządzić, tak, aby były zdrowe.