Trądzikowe zmiany na skórze

Trądzikowe zmiany na skórze

Objawy trądzika to bardzo częste wśród nastolatków schorzenie cery. Wielu osób w nastoletnim wieku posiada kompleksy z powodu tych niezbyt estetycznych wyprysków na buzi. Może się on pojawiać nie tylko na czole, ale także na skórze pleców czy nawet na skórze rąk. Należy zadbać o to, żeby właściwie pielęgnować cerę dotkniętą tym schorzeniem, gdyż w obliczu zlekceważenia problemu, na cerze mogą pozostać obecne do końca życia blizny.

Z jakich czynników się bierze trądzik? Są to najczęściej zmiany związane z burzą hormonów, które nie są stabilne w okresie nastoletnim. Jakim sposobem pozbyć się trądziku?

Przede wszystkim należy się wyposażyć w odpowiednie preparaty. Najlepiej jest zakupić je w aptece, gdzie farmaceuta pomoże nam wybrać najlepszy ich rodzaj do naszej przypadłości. Mogą być one w postaci żelu, toniku lub kremu. Często stosowana jest także maść na zmiany trądzikowe oraz tabletki doustne, które potrafią oddziaływać na skórę od wewnątrz.

Oprócz leków dobrze jest także zadbać o odpowiednią dietę. Należy unikać jedzenia typu fast food oraz alkoholu i ogólnie tłustych potraw. Zamiast tego warto jeść produkty bogate w witaminy.

Na skórę możemy używać również różnego rodzaju maseczki ziołowe. Dobrze sprawdzają się również napary roślinne. Niekorzystnie za to na cerę trądzikową działa zbyt długie przebywanie na słońcu i wykorzystywanie kosmetyków, które zatykają pory, na przykład ciężkich podkładów, pudrów oraz cieni do powiek.